O Nas

Jak uczymy i dlaczego właśnie w taki sposób?

 

Akademia Rozwoju Umysłu „Cogitus powstała”, jak sama nazwa wskazuje, by pomagać każdemu, kto chce rozwijać swój umysł lub chce zadbać, aby jego dziecko zachowało radość płynącą z nauki. Dlatego właśnie od 2007 roku prowadzimy kursy efektywnej nauki, szybkiego czytania i koncentracji dla małych i dużych. Przychodzimy też z pomocą, gdy pojawia się kłopot z uczeniem się, zapamiętywaniem, czytaniem, albo obawa przed powrotem do nauki po dużej przerwie.

Stosujemy metody, które opierają się na zdobyczach współczesnej psychologii poznawczej, chociaż czasem znano je już w starożytności. Wszystko, czego uczymy zostało sprawdzone w praktyce i bardzo często sami bywamy królikami doświadczalnymi dla nowych technik. Trudno wymienić je wszystkie, bo niemal codziennie pojawia się coś nowego – nauka nigdy nie zasypia, ale dla Ciebie najważniejsze jest to, że zawsze dopasowujemy, czego i jak uczymy, do tego, KOGO uczymy.

Podczas zajęć każdego, nie tylko dzieci, czeka wiele atrakcji: wiedzę przekazujemy rysując na wielkich kolorowych planszach (facylitacja graficzna), stosując różnego typu gry i ćwiczenia. Staramy się, by każdy brał aktywny udział w zajęciach i dbamy, żeby wyniesioną wiedzę można było łatwo zastosować zaraz po powrocie do domu.

 

A teraz czas, żebyśmy się przedstawili:

Piotr Poznański

Zawsze marzyłem o tym, żeby zmienić system edukacji. Już w szkole podstawowej. Jednak nigdy nie ciągnęło mnie do polityki, a poza tym uważam, że najlepszym sposobem na naukę jest relacja mistrz – uczeń. Od razu widzisz tu pewien problem – to na masową skalę nie jest możliwe. Z powodu tych marzeń, gromadziłem wiedzę o nowoczesnych sposobach na naukę i w czasie studiów pisałem o nich w Internecie na różnych portalach. Robiłem to, bo uważam że wiedzą koniecznie trzeba się dzielić. Nie muszę już chyba pisać, że właśnie z tych powodów, założyłem Akademię Cogitus.

Agnieszka Poznańska

Pracuję z dziećmi jako psycholog od ukończenia studiów w 2006 roku. Wcześniej zbierałam doświadczenie jako wolontariusz m.in. w Poradni Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży we Wrocławiu przy ul. Podwale 13. Jestem żywym dowodem na to, że dysleksji, dysortografii i dysgrafii można się pozbyć, a nawet nauczyć się w kilka miesięcy japońskiego, czytać po polsku z prędkością ponad 1000 słów na minutę, a w języku angielskim 500-800 słów na minutę ze zrozumieniem i przyjemnością. Przygotowałam wszystkie programy kursów dla dzieci w oparciu o potrzeby dzieci i rodziców oraz z uwzględnieniem wymagań nauczycieli i szkolnych realiów. Było to możliwe dzięki wielu długim rozmowom z dziećmi i ich mamami. Moje motto to: ,,Na wszystko znajdzie się dobry sposób”.

Agnieszka Poznańska - Cogitus

Kamila Zielonka

Ukończyłam studia magisterskie na kierunku psychologia na Uniwersytecie Wrocławskim. Podczas studiów w pewnym momencie ilość materiału do nauczenia zaczęła mnie przytłaczać, więc zadałam sobie pytanie: co mogę zrobić by moja nauka była efektywna, ale jednocześnie by sprawiała mi więcej frajdy i pozwalała w jak najbardziej oryginalny i twórczy sposób pochłonąć wymagany materiał? Odpowiedź brzmiała – stosować metody efektywnego uczenia się. Teraz na co dzień wykorzystuję głównie mapy myśli oraz mnemotechniki. Sądzę jednak, że dzięki wielkiej różnorodności metod uczenia się każdy może odnaleźć taką, która opiera się na jego mocnych stronach, (a z pewnością wszyscy takie mamy), sposobie myślenia czy postrzegania świata. W swoim życiu stosuje podejście: “Każdy człowiek jest pod pewnym względem taki jak wszyscy inni, taki jak niektórzy i taki, jak żaden z innych” (C. Kluckhohn, H.A. Murray).”


Chcesz korzystać z naszej wiedzy bez wychodzenia z domu? Odwiedź koniecznie naszego BLOGA!

 


Jeśli masz pytania lub chcesz nawiązać z nami współpracę - wszystkie dane kontaktowe i formularz znajdziesz na stronie