O Nas

Jak uczymy i dlaczego właśnie w taki sposób?

 

Akademia Rozwoju Umysłu „Cogitus powstała”, jak sama nazwa wskazuje, by pomagać każdemu, kto chce rozwijać swój umysł lub chce zadbać, aby jego dziecko zachowało radość płynącą z nauki. Dlatego właśnie od 2007 roku prowadzimy kursy efektywnej nauki, szybkiego czytania i koncentracji dla małych i dużych. Przychodzimy też z pomocą, gdy pojawia się kłopot z uczeniem się, zapamiętywaniem, czytaniem, albo obawa przed powrotem do nauki po dużej przerwie.

Stosujemy metody, które opierają się na zdobyczach współczesnej psychologii poznawczej, chociaż czasem znano je już w starożytności. Wszystko, czego uczymy zostało sprawdzone w praktyce i bardzo często sami bywamy królikami doświadczalnymi dla nowych technik. Trudno wymienić je wszystkie, bo niemal codziennie pojawia się coś nowego – nauka nigdy nie zasypia, ale dla Ciebie najważniejsze jest to, że zawsze dopasowujemy, czego i jak uczymy, do tego, KOGO uczymy.

Podczas zajęć każdego, nie tylko dzieci, czeka wiele atrakcji: wiedzę przekazujemy rysując na wielkich kolorowych planszach (facylitacja graficzna), stosując różnego typu gry i ćwiczenia. Staramy się, by każdy brał aktywny udział w zajęciach i dbamy, żeby wyniesioną wiedzę można było łatwo zastosować zaraz po powrocie do domu.

 

A teraz czas, żebyśmy się przedstawili:

Piotr Poznański

Zawsze marzyłem o tym, żeby zmienić system edukacji. Już w szkole podstawowej. Jednak nigdy nie ciągnęło mnie do polityki, a poza tym uważam, że najlepszym sposobem na naukę jest relacja mistrz – uczeń. Od razu widzisz tu pewien problem – to na masową skalę nie jest możliwe. Z powodu tych marzeń, gromadziłem wiedzę o nowoczesnych sposobach na naukę i w czasie studiów pisałem o nich w Internecie na różnych portalach. Robiłem to, bo uważam że wiedzą koniecznie trzeba się dzielić. Nie muszę już chyba pisać, że właśnie z tych powodów, założyłem Akademię Cogitus.

Agnieszka Poznańska

Pracuję z dziećmi jako psycholog od ukończenia studiów w 2006 roku. Wcześniej zbierałam doświadczenie jako wolontariusz m.in. w Poradni Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży we Wrocławiu przy ul. Podwale 13. Jestem żywym dowodem na to, że dysleksji, dysortografii i dysgrafii można się pozbyć, a nawet nauczyć się w kilka miesięcy japońskiego, czytać po polsku z prędkością ponad 1000 słów na minutę, a w języku angielskim 500-800 słów na minutę ze zrozumieniem i przyjemnością. Przygotowałam wszystkie programy kursów dla dzieci w oparciu o potrzeby dzieci i rodziców oraz z uwzględnieniem wymagań nauczycieli i szkolnych realiów. Było to możliwe dzięki wielu długim rozmowom z dziećmi i ich mamami. Moje motto to: ,,Na wszystko znajdzie się dobry sposób”.

Agnieszka Poznańska - Cogitus


Chcesz korzystać z naszej wiedzy bez wychodzenia z domu? Odwiedź koniecznie naszego BLOGA!

 


Jeśli masz pytania lub chcesz nawiązać z nami współpracę - wszystkie dane kontaktowe i formularz znajdziesz na stronie