Opinie Naszych Klientów - Akademia Rozwoju Umysłu COGITUS

Naprawdę warto -> Spojrzycie na naukę w zupełnie inny sposób.

Ewelina Stypczyńska

Kursantka

Najbardziej przekonały mnie warunki zaproponowane przez was w korespondencji mailowej dotyczącej kursu: możliwość indywidualnego trybu zajęć, bogaty program kursu, możliwość dostosowania terminów spotkań do moich potrzeb.

Tomasz Prichacz

Kursant

Zdecydowałam się na kurs, żeby ułatwić naukę synowi – żeby jak najwięcej zapamiętywał z lekcji i mniej czasu poświęcał na naukę w domu. Zastanawiałam się jak długo syn powinien uczęszczać na kurs, żeby były rezultaty. Teraz syn łatwiej zapamiętuje – po jednokrotnym przeczytaniu partii tekstu potrafi dużo powtórzyć. Poleciłabym kurs rodzicom dzieci w trzeciej klasie – od czwartej klasy zaczyna się prawdziwa nauka.

Anna Racławska-Rydel

Mama Kursanta

Przed zapianiem się na kurs obawiałem się, że nie będę miał czasu na inne czynności. Nauczyłem się technik dobrego i trwałego zapamiętywania różnych rzeczy. Dostałem pomoc w efektywnej nauce. Dowiedziałem się, jak należy się uczyć oraz nawet w jakich porach dnia i warunkach. Dodatkowo spodobało mi się, że kurs był luźny, zabawny i spokojny. Ponad to osoba prowadząca potrafi dobrze nawiązać kontakt z młodzieżą i wytłumaczyć / przedstawić różne na pozór skomplikowane rzeczy. Myślę, że poleciłbym ten kurs innym, ponieważ naprawdę pomaga ulepszyć i poprawić zapamiętywanie, co jest cenną umiejętnością.

Krzysztof Udała

Kursant, uczeń Liceum Ogólnokształcącego

Przed zapisaniem się na kurs miałam obawę, iż grupa do której trafię będzie różniła się ode mnie znacząco wiekiem. Po prostu nie wiedziałam jakie grupy społeczeństwa potrzebują pomocy przy nauce, czy będą to tylko starsi, czy np. same dzieci. Przede wszystkim kurs bardzo mi pomógł. Nauczyłam się dysponować czasem, a dzięki poznanym technikom nauka stała się zabawą. Co najważniejsze wiem, jak powtarzać materiał. Najbardziej jednak podobała mi się pomocność prowadzącego 🙂 Najważniejszym zyskiem z tego kursu było nauczenie się podejścia do nauki jako wyzwania, któremu można szybko sprostać, a nie (jak dotąd) kojarzenie uczenia się z marszem na szubienicę. Poleciłabym go znajomym na studiach, gdyż poznane techniki odnoszą się do poznawanego przez nas materiału.

Dagmara Lewandowska

Kursantka, studentka prawa

Przed zapisaniem się na kurs nie miałam żadnych wątpliwości – był tym czego konkretnie szukałam. Dowiedziałam się jak wygląda dobowa efektywność mózgu, jaki typ uczenia się najbardziej mi odpowiada, jak mogę regulować sobie sen, aby uczyć się efektywniej oraz poznałam techniki koncentracji. Najbardziej mi się podobało to, że cały kurs był profesjonalnie przygotowany. Inne korzyści jakie wyniosłam z kursu to: Zrozumiałam siebie jako osobę uczącą się – poznałam swój typ charakteru/osobowości. Opanowałam techniki bezstresowego przeprowadzania prezentacji (mapy myśli). Dowiedziałam się jak dostosować tryb nauki żeby była najbardziej efektywna. Z tych wszystkich powodów na pewno poleciłabym ten kurs innym. Poza tym uczyliśmy się przez zabawę w miłej atmosferze, dzięki czemu niemal w ogóle nie czułam wysiłku z tym związanego.

Katarzyna Matus

Kursantka

Od jakiegoś czasu zastanawiałam się jak to się dzieje, że niektórzy mają czas na wszystko i jednocześnie osiągają genialne wyniki na zaliczeniach i egzaminach. I wtedy właśnie znalazłam kurs efektywnej nauki we Wrocławiu. Mieszkam w innym mieście więc rozważałam czy rzeczywiście warto jechać przez pół Polski na „jakiś kurs” – teraz z pełnym przekonaniem mogę powiedzieć, że była to rewelacyjna decyzja. Musze przyznać, że rzadko się zdarza spotykać osobę z taką niezwykłą pasją i otwartością na ludzi jak pan Piotr, który prowadzi taki kurs.
To co mi się najbardziej podobało to to, że Piotr ma dwie niezwykłe jak na te czasy cechy :
1. mówi z pasją i potrafi zarazić pasją,
2. (przynajmniej takie miałam wrażenie) wychodzi z założenia, że każdy człowiek ma swoją opowieść, która jest warta wysłuchania – bo wzajemnie możemy się ubogacać i sami możemy osiągnąć mniej niż wspólnie. Pan Piotr potrafi w bardzo przystępny sposób przedstawić psychologię umysłu człowieka – co pozwala pełniej zrozumieć jakie możliwości kryje nasz mózg i co najważniejsze jak je wykorzystać 🙂
Wszystkim, którzy chcą dowiedzieć się jak opanować stres i zdobywać wiedzę szybciej- naprawdę polecam ten kurs – wyjdziecie naładowani pozytywną energią z ogromną ilością niesamowitych pomysłów na efektywną naukę!!!!

Agata Miśkiewicz

Kursantka

Uczestniczyłam zarówno w kursie szybkiego czytania, jak i efektywnej nauki i żałuję, że nie skorzystałam z nich wcześniej. Wiadomości przekazywane na zajęciach pozwalają w inny sposób spojrzeć na proces nauki i odkryć na nowo radość, jaka płynie ze zdobywania wiedzy. Wielka zasługa w tym prowadzącego, który z pasją i zaangażowaniem przedstawia techniki ułatwiające zapamiętywanie, pokazuje w jaki szerokim zakresie można wykorzystywać mapy myśli i, co bardzo ważne, wiele informacji przekazuje na podstawie własnych doświadczeń. (…) Jeśli raz spróbujesz, już nigdy nie będziesz negatywnie nastawiony do nauki! 🙂
Pamiętaj, że wybór należy do Ciebie. 🙂

Anna Wolarz

Kursantka

Bardzo pozytywne zajęcia. Dobre pomysły, sposoby na naukę oraz fajna atmosfera w czasie zajęć.

Błażej Żak

Kursant

Dobrze wydane pieniądze! Warto zobaczyć swój umysł z innej strony i rozwijać własny potencjał i możliwości.

Andrzej Szarlej

Kursant

Postanowiłam zapisać moje dziecko na kurs, aby szybciej zapamiętywało treści, czytało ze zrozumieniem, poprawiło swoją koncentrację, kojarzenie i wyciąganie wniosków oraz wykazywało więcej samodzielności przy odrabianiu lekcji. Obawiałam się czy zajęcia w proponowanym wymiarze przyniosą oczekiwane efekty. Czy moje dziecko będzie chętnie uczestniczyło w zajęciach. Od pierwszych zajęć zaczęło szybciej przygotowywać się do sprawdzianów, wymaga mniejszej kontroli i pomocy przy odrabianiu lekcji. Z tego powodu polecam ten kurs wszystkim rodzicom, którym zależy na harmonijnym i wszechstronnym rozwoju dziecka oraz na większej ilości wolnego czasu.

Jolanta Łoza

Mama Kursanta

Muszę przyznać, że za pierwszym razem, gdy chciałem się zapisać próg ograniczający stanowił koszt kursu. Jednak okazało się, że było warto, bo poznałem nowe spojrzenie na uczenie się i przyswajanie materiału. Dawniej uczyłem się jedynie przez tzw. „zakuwanie”, teraz znam w jaki sposób człowiek najefektywniej zapamiętuje. Podobała mi się też przyjemna atmosfera, otwartość i doświadczenie osobiste prowadzącego oraz obecność praktycznych ćwiczeń. Wcześniej myślałem, że do uczenia się takimi sposobami potrzebne są jakieś specjalne predyspozycje i talent. Więc tym bardziej pozytywnie zaskoczyło mnie to, iż największą korzyścią było poznanie siebie, moich predyspozycji do nauki i duża pomoc w znalezieniu własnego sposobu uczenia się.

Krzysztof Saczko

Kursant, student Politechniki

Przed zapisaniem się na kurs nie miałem obaw ani wątpliwości. Poznałem wiele metod zapamiętywania, które po wyćwiczeniu z pewnością przyśpieszą i umilą chwile nauki. Najbardziej spodobało mi się na kursie to, że nawet najbardziej absurdalne pomysły okazują się być dobre do zapamiętywania. Teraz mam o wiele mniejsze przerażenie ilością materiału do nauki. Na pewno poleciłbym taką naukę. Jeżeli ktoś z moich znajomych powie mi, że ma problemy z nauką to podpowiem mu, że może wziąć udział w tym kursie.

Marek Grosz

Kursant, uczeń Gimnazjum

Przed zapisaniem się na kurs wahałem się czy wiedza będzie na tyle praktyczna by stosować ją na co dzień. Jednak szybko nauczyłem się ciekawych i skutecznych metod zapamiętywania różnego typu materiałów. Poznałem sposób funkcjonowania mózgu (np. wykres aktywności mózgu w ciągu dnia był bardzo ciekawy). Metody były bardzo praktyczne – od razu można je stosować na co dzień. Dobry podział materiału na części w których była część teoretyczna i ćwiczenia praktyczne. Teraz wiem dokładniej w jakich aspektach nauki mam problemy i jak je zniwelować stosując poznane techniki. Wiem jak przygotować środowisko nauki, aby była ona efektywna. Polecam ten kurs innym. Jestem bardzo zadowolony z niego, był bardzo ciekawy.

Krzysztof Łyczkowski

Kursant, student Politechniki

Moja największą obawą było to, że kurs dużo nie zmieni w moim sposobie uczenia się. W pewnym stopniu po pierwszym spotkaniu moje podejście trochę się zmieniło. Nauczyłam się różnych technik zapamiętywania, jak przygotować swoje miejsce do nauki oraz jak opanować swój stres przed ważnym egzaminem. Podobało mi się to, że panowała luźna atmosfera;) Bardziej uwierzyłam w siebie, uczę się przez skojarzenie. Myślę, że tak, ponieważ osobom, które mają w jakimś stopniu problem z nauką czy zapamiętywaniem taki kurs może po części pomóc tzn. nauczą się przede wszystkim prostych technik, które wcale nie muszą być takie trudne w codziennym stosowaniu.

Dajana Kucza

Kursantka, studentka Psychologii SWPS

Współpraca z firmą Cogitus w zakresie organizacji szkolenia to była prawdziwa przyjemność. Po raz pierwszy spotkałam firmę tak elastyczną na dostosowywanie się do potrzeb klienta, jego oczekiwań. Miły kontakt i szybka, rzeczowa reakcja na przesyłaną korespondencję. W efekcie – bardzo pozytywne opinie uczestników po przeprowadzonych szkoleniach. W przyszłości na pewno będę kontynuowała współpracę z firmą Cogitus.

Małgorzata Rozmus-Wysocka

Kierownik Help Desk - Zespół II Bank Zachodni WBK S.A.

Nie miałam żadnych wątpliwości ani obaw przed zapisaniem się na kurs szybkiego czytania. Jestem coraz bardziej zapracowana, mam coraz mniej czasu, który mogę przeznaczyć na czytanie i dlatego uznałam, że aby zwiększyć prędkość czytania muszę poznać nowoczesne techniki. Stare techniki, których nauczono nas w szkole już się nie sprawdzają. Poznałam techniki szybkiego czytania. Nabyłam umiejętność selekcji i antycypacji tekstu. Uświadomiłam sobie, że jednym z podstawowych powodów dla których szybkie czytanie jest ważne jest zwiększenie wolnego czasu, który mogę wykorzystać dla innych przyjemności. Podczas kursu uświadomiłam sobie, że z szybkością czytania ściśle związana jest koncentracja. Im szybciej czytałam, tym bardziej musiałam się koncentrować na tekście, który czytałam Dowiedziałam się, jak ważną sprawą jest ćwiczenie oczu, aby móc dobrze i długo czytać. Poznałam także kilka ciekawych metod ćwiczenia mięśni oczu.

Małgorzata Lenartowicz-Pawelec

Kursantka, konsultantka ds. wsparcia użytkowników


Chcesz korzystać z naszej wiedzy bez wychodzenia z domu? Odwiedź koniecznie naszego BLOGA!

 


Jeśli masz pytania lub chcesz nawiązać z nami współpracę - wszystkie dane kontaktowe i formularz znajdziesz na stronie